Kūdikio sutiktuvės: švęsti ar nešvęsti?

Publikuota 2017-10-23

Apie kūdikio sutiktuves (angl. baby shower) turbūt esate girdėję ne kartą arba bent jau tikrai matę Holivudo filmuose. Pastelinės spalvos, dovanėlės, gėlės ir balionai - Amerikoje tai neatsiejama nėštumo ir pasiruošimo motinystei dalis.

 

Įprastai kūdikio sutiktuvių metu rengiamas vakarėlis būsimai mamai, jai dovanojamos dovanos, žaidžiami žaidimai ir smagiai leidžiamas laikas. Beje, ne tik Amerikoje bet ir daugelyje kitų pasaulio šalių tai ypač sena tradicija, kuri pastaruoju metu vis labiau populiarėja ir Europoje  bei Lietuvoje.  

                                                                           

 

Nors pagrindinė kūdikio sutiktuvių idėja moderniaisiais laikais (o  ji švenčiama jau labai senai!) buvo padėti šeimai finansiškai, padovanojant reikiamus daiktus kūdikiui, visgi, kūdikio sutiktuvės turi ne tik materialinį pagrindą.

 

Per visą istoriją nėštumas ir gimdymas moterims reiškė ne tik džiaugsmą, bet ir pavojų mirti, todėl, kaip gimtadieniai, vestuvės ar laidotuvės, kūdikio sutiktuvių esmė buvo pažymėti naują  moters gyvenimo etapą - motinystę.

 

Nuo Japonijos iki Afrikos, nuo Artimųjų Rytų iki Pietų Amerikos - daugelyje šalių moters nėštumo pabaigoje būdavo rengiami įvairūs ritualai bei apeigos, per kurias dovanotos dovanos naujagimiui. Taip buvo išreiškiamas naujos gyvybės laukimas ir džiaugsmas.

 

Pasauliui vis labiau globalėjant didelę dalį švenčių perimame iš kitų kultūrų, tad ir kūdikio sutiktuvės vis dažniau rengiamos Europoje bei Lietuvoje.

Natūralu, kad kyla ir daug klausimų - kas, kur ir kada kūdikio sutiktuves rengia? Ką dovanoti? Kaip viską organizuoti? Pabandėme pasižvalgyti ir rasti pagrindinius atsakymus! 

 

Kūdikio sutiktuvės: kas jas organizuoja?

 

Įprasta, kad kūdikio sutiktuves organizuoja nėščiosios draugės. Šeimos nariai, sesės ar pusseserės vengia tai daryti, tam, kad neatrodytų, jog šeima tiesiog nori gauti dovanų.  

Dažniausiai būsimos mamos draugės išrenka šventės temą, vietą, laiką bei pasiskirsto, kuri už ką bus atsakinga.

Jei žinoma ir neslepiama kas gims, dažniausiai tema būna susijusi būtent su kūdikio lytimi. Beje, nėščioji pati niekada nerengia kūdikio sutiktuvių vakarėlio. 

 

Kada turėtų būti rengiamos kūdikio sutiktuvės?

 

Bet kuris laikas po nėštumo patvirtinimo yra tinkamas švęsti, tačiau įprasta jį rengti vėlesniame nėštume – likus maždaug 4-6 savaitėms iki gimdymo. Iki tada, būsima mama gali įsitikinti, kad nėštumas vystosi sklandžiai ir viskas yra gerai.

 

Beje, kai kurie tėvai, dėl religinių, kultūrinių ar kitokių įsitikinimų, nenori gauti dovanų vaikui dar negimus, taigi jų kūdikio sutiktuves galima švęsti tuomet, kai mažylis gims. Bet kokiu atveju, pirmiausia viską reikėtų aptarti su tėvais ir atsižvelgti į jų norus. 

 

Ką reikia kviesti į kūdikio sutiktuves?

 

Svečių sąraše, be jokios abejonės, turėtų būti artimiausi draugai ir šeimos nariai.

Beje, ilgą laiką vyrai kūdikių sutiktuvėse nebuvo laukiami ir tai buvo išskirtinai tik moterų šventė. Bet pastaruoju metu vis dažniau joje dalyvauja ir tėčiai, draugai bei kiti šeimos nariai. 

 

Ar būtina sugalvoti temą ir žaidimus kūdikio sutiktuvių šventei?

 

Ne. Visos dovanos ir veikla priklauso tik nuo to, kas susirinkusiems ir būsimai mamai patinka.

Jei ji mėgsta ryškius daiktus, nebūtina dovanoti pastelinės rožinės ar žydros spalvos dovanas, vien todėl, kad taip įprasta.

Šventės stilius, dekoracijos, dovanos bei tema turėtų atitikti būsimos mamos skonį. 

 

Kūdikio sutiktuvių dovanos: ką dovanoti?

 

Vienas pagrindinių šios šventės tikslų– dovanos naujagimiui bei būsimai mamai. Tai graži pagalba šeimai, laukiančiai pagausėjimo, todėl dažniausiai dovanojamos praktiškos dovanos: sauskelnės, drabužėliai, žaislai, pledai kūdikiams, seilinukai, smėlinukai ir panašiai. Kitą vertus, pirmieji mažylio daiktai, tokie kaip drabužėliai gimdymo namuose, pirmosios kojinytės, kepurėlės, pledai ar žaisliukai dažnai pasiliekami atminčiai, todėl būsimai mamai bus smagu, jei kūdikio sutiktuvių dovanos bus rankų darbo, pagamintos iš natūralių audinių ar medžiagų. 

 

 

O kokia Jūsų patirtis? Ar Jums rengė kūdikio sutiktuvių vakarėlį? Papasakokite komentaruose! 

 

Nuotraukos: Pinterest, BohoVaikai