Pirmasis vaiko gimtadienis: 5 patarimai, kaip organizuoti šventę

Publikuota 2017-03-08

Sveikiname! Jūs ką tik įveikėte 365 motinystės dienas! Jei paklaustumėte bet kurios mamos, ji jums tikrai atsakytų, kad laikas pralėkė lyg vėjas: atrodo dar vakar į namus pasivežėte mažą, trapų naujagimį, o šiandien po namus siaučia tikras viesulas. Ir visai nesvarbu ropodamas ar bėgiodamas! Todėl visiškai nenuostabu, jog matydami, kaip greit auga jų mažylis, didžioji dalis tėvų trokšta, kad pats pirmasis vaiko gimtadienis būtų atšvęstas įsimintinai bei gražiai.

Vis dėlto, kaip ir visos šventės, mažylių gimtadieniai taip pat reikalauja atidaus pasiruošimo bei planavimo (o apie laiko planavimo svarbą per pirmuosius metus jūs jau turbūt gerai išmokote :)  ).  Tačiau tam, kad ruošimasis gimtadieniui nekeltų galvos skausmo ir streso, siūlome jums 5 praktiškus patarimus, kaip visai nesudėtingai sukurti jaukią bei įsimintiną pirmąją mažylio gimtadienio šventę:

1. Gerbkite vaiko miegą

Turbūt nei vieniems tėvams neverta sakyti, jog svarbiausias dalykas, norint praleisti dieną smagiai ir be ašarų, yra ramus ir kokybiškas vaiko miegas. Gimtadienio šventė neturėtų būti priežastis keisti nusistovėjusią vaiko miego rutiną. Patikėkite, svečiai kur kas mieliau prisitaikys prie nurodyto šventės laiko,  nei turės klausyti pervargusio  vaiko ašarų bei riksmų. Planuokite šventės laiką ir kvieskite svečius netrukus, kai po rytinio ar pietų miego turi prabusti jūsų vaikas. Pasistenkite, kad pirmasis vaiko gimtadienis neužtruktų ilgiau nei dvi valandas - perspėkite apie tai svečius.

 

2. Įdarbinkite vyresnius vaikus

Vyresni vaikai mėgsta būti reikalingi ir atsakingi, todėl nesivaržydami iš anksto patikėkite jiems mažas užduotis susijusias su šventės žaidimų organizavimu. Tegul būtent jie pasirūpina žaidimais ir pramogine veikla - tai galėtų būti piešimas ant veido, grojimas muzikos instrumentais, šokiai ar kita. Taip išspręsite problemą, kai vyresni vaikai žaidžia tarpusavyje arba tiesiog nuobodžiauja, o mažesnieji lieka nuošalyje. Be to, jie žino, kur kas įdomesnių veiklų, nei galėtumėte sugalvoti jūs patys.

3. Fotosesija prieš prasidedant vakarėliui

Prasidėjęs vakarėlis įsisiūbuoja ir toliau važiuoja nesustodamas. Kai tik į duris pasibels pirmieji svečiai jūs nuolat turėsite kuo rūpintis - nuo mažylių saugumo, bendravimo su svečiais, vaikų priežiūros iki maisto bei gėrimų pateikimo. Tai nebus pats geriausias metas padaryti gražiausias pirmojo gimtadienio nuotraukas, o pripažinkime, būtent jos bus svarbiausias atsiminimas mažyliui apie šventę. Šventės metu fotografuokite žmones, vaikus, žaidimus, o mažylio fotosesiją prie torto, su gražiais rūbeliais bei dekoracijomis pasistenkite surengti dar prieš susirenkant svečiams.

 

4. Patogūs užkandžiai

Palengvinkite sau šventę siūlydami svečiams tik užkandžius. Vos prasidėjus vakarėliui, jums tiesiog neliks laiko pasirūpinti kiekvienu svečiu ir patiekti jam patinkantį karštą maistą, todėl verčiau daugiau dėmesio sutelkti į tai, kaip patogiai žmonės galėtų apsitarnauti patys. Paraginkite juos pačius tai daryti, padrąsinkite pačius įsipilti gėrimus, pasiimti maistą. Dėl šios priežasties itin patogu patiekti užkandžius skirtus suaugusiems ir atskirai  užkandžius skirtus vaikams. Pasiūlykite daugiau sveikų produktų: vaisių, daržovių gabaliukų, mėsos kukulaičių, sūrio bei varškės užkandžių.

5. Smagiai ir trumpai

Nors sakoma, kad vakarėliai niekada nesibaigia, vis dėlto pirmojo gimtadienio vakarėlis turėtų baigtis gana greitai. Neturėtumėte tikėtis, kad patys svečiai susipras ilgai neužsibūti, todėl laiko kontrolę turėtumėte perimti į savo rankas ir taip suplanuoti šventės programą, kad ji neužsitęstų ilgiau nei dvi valandas. Kad ir kaip smagu, visgi vienerių metų vaikas tik ką išlipo iš kūdikystės ir jam vis dar reikalinga ramybė. Gerbkite tiek mažylio poreikius, tiek svečius ir iš anksto praneškite kiek laiko truks šventė.

Nuotraukos: pinterest.com

 

O kokių patarimų turite jūs?