Vaikiški drabužių dydžiai: 5 patarimai, kaip juos suprasti ir pasirinkti

Publikuota 2023-09-13

Nesvarbu, ar esate, ką tik naujagimio susilaukusi mama ar auginate jau į mokyklą pradėjusį eiti vaiką, perkant jiems drabužius  dažnai gero dydžio pasirinkimas tampa tikru iššūkiu: ar nebus drabužis per mažas, per ankštas, per didelis, per ilgas, per trumpas... tęsti galime be galo :) O ir iš dažnai gaunamų užklausų dėl tinkamo dydžio pasirinkimo, spėjam, kad šis tinklaraščio įrašas bus tikrai naudingas! 


Taigi, nuo ko pradėti? Nuo amžiaus ir ūgio! 
 

Rinkdamiesi drabužėlius jūs dažniausiai matote du dalykus - vaiko amžiaus ribas ir vaiko ūgio ribas - jos įprastos iki dvejų metų ir vėlesniuose dydžiuose paprastai tampa vienu skaičiumi nurodančiu vaiko ūgį. 



 

Vis dėlto, nors amžiaus intervalai yra gana patikimas, orientacinis būdas pasirinkti vaikiškų drabužių dydį, reikia nepamiršti, kad vaikai ir ypač kūdikiai auga skirtingu tempu.

Jei gydytoja ar slaugytoja apžiūrų metu jums pamini, kad mažylis yra aukštesnis / žemesnis / lieknesnis / stambesnis nei jo amžiaus grupės vaikai, tuomet vien standartinėmis amžiaus ribomis pasikliauti nereikėtų. 
 

Štai čia į pagalbą jums ateina vaikų ūgio intervalai! 

 

Šie kūdikių ir vaikų ūgio intervalai padeda kur kas tiksliau nustatyti, kuris vaikiškų drabužių dydis turėtų tikti jūsų mažyliui. Taigi, jei, pavydžiui, jūsų mažylis yra 64 cm ūgio, tuomet labai tikėtina, kad jam tiks 62 - 68 dydžio drabužėliai. Tačiau taip pat turėtumėte atsižvelgti ir į vaiko sudėjimą.

 

Kas tas sudėjimas? Tai vaiko svoris!

 

Štai kodėl visada, kai susisiekiate su mumis dėl dydžio pasirinkimo, klausiame jūsų vaiko ūgio ir svorio. Jis padeda mums suprasti, kokio sudėjimo - vidutinio, smulkaus ar stambaus yra jūsų mažylis. Kaip tai suprasti?
 

Žinodami vaiko ūgį ir svorį bei pasitelkdami vaikų augimo diagramas (internete gausu vaikų ūgio ir svorio lentelių, pvz. tevu-darzelis.lt/ugio-svorio-diagramos ) - galite matyti, ar mažylis savo amžiui yra aukštas ir lieknas, o gal žemas ir stambus. Tai, kad vaikai auga skirtingai yra visiškai normalu, tačiau renkantis vaikiškų drabužių dydį turite į visą tai atsižvelgti. 



Žodis "standartinis" gal ir ne pats madingiausias šiais laikais, tačiau tokia realybė - drabužių gamintojai paprastai siuva standartiniais dydžiais, standartinio ūgio ir svorio proporcijų vaikams - taip tiesiog paprasčiau, aiškiau ir universaliau. Tačiau, labai įprasta, kad tikrai ne visiems vaikams tinka standartiniai drabužėlių dydžiai. 

 

Todėl, kai klausiate "O jūsų drabužėliai didinti ar mažinti?" - nei didinti, nei mažinti, atsakome mes. Jie tiesiog sukurti ir pasiūti atsižvelgiant į kiekvienos amžiaus grupės, standratinio ūgio ir svorio proporcijas. 


 

Štai dar keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį: