Geresnių ir sunkesnių laikų pasitaiko visiems, ir jei šis vaiko gimtadienis vyks būtent tada, kai didelių išlaidų planuoti negalite, tenka spręsti, ką daryti? Nerengti šventės visai, skolintis ar sugalvoti kažką kita?
Visai nesvarbu kurioje srityje – maži biudžetai dažnai priverčia į viską pažvelgti plačiau.
Ne išimtis ir vaikų šventės, tiesiog pradėkite jas planuoti anksčiau.
Švęsti galite namuose arba, jei oras puikus, parke, botanikos sode. Užkandžius ruoškite patys, paprašykite pagalbos senelių – galbūt jie gali iškepti tortą – taip sutaupysite laiko ir jėgų.
Dekoracijas taip pat galite pasigaminti patys su minimaliausiomis priemonėmis - internete gausu DIY (“pasidaryk pats”) projektų!
Jei perkate dekoracijas ar švenčių atributiką internetu, pirkite jas vienoje parduotuvėje – sutaupysite siuntimo išlaidas.
Sudarinėjate svečių sąrašą ir jo galo nesimato? Kaip išvengti minios ir tuo pačiu neįžeisti nepakviestų žmonių?
Niekam nebus gerai, jei svečiai, nors ir pakviesti, bet negalės patogiai jaustis.
Jei nebežinote kaip sumažinti svečių sąrašą, apsiribokite grupelėmis. Pavyzdžiui, kvieskite tik vaikus iš darželio grupės arba tik kiemo draugus, tik mergaites arba tik berniukus, tik giminaičius ir pan.
Jei manote, kad reikia pakviesti visus, pagalvokite apie kelias mažesnes šventes – su darželio draugais atšvęskite darželyje, o pusbrolius ir giminaičius pasikvieskite sekmadienio popietei.
Kaip vaikų tėvams taktiškai pasakyti, kad jie turėtų (neturėtų) dalyvauti šventėje arba, kad kviečiamo vaiko broliai/sesės nėra laukiami šventėje?
Kuo daugiau informacijos nurodysite kvietime, tuo mažiau nesusipratimų kils vėliau.
Jei norėtumėte, kad vaikų tėvai pasiliktų šventėje, kvietime nurodykite, jog tikitės, kad mama arba tėtis dalyvaus šventėje kartu.
Jei norėtumėte, kad jų nebūtų – nurodykite laiką, kada tėveliai turėtų atvykti pasiimti savo mažylį. Tai bus aiški užuomina jiems.
Kvietime taip pat nurodykite, kad laukiamas tik vienas mažylis: “Kad ir kaip norėtumėme pakviesti visus, deja dėl šventės vietos turime riboti vaikų kiekį, todėl lauksime tik pakviestų svečių” .
Net patys ramiausi vaikai mėgsta švęsti su visa jėga :) , o jūs turbūt nenorite, kad namai būtų apversti aukštyn kojomis ir brangiausi daiktai netyčia sudužtų?
Kaip užtikrinti, kad mažyliai net linksmindamiesi nepamirštų gero elgesio?
Nuspręskite, kuriuose kambariuose vaikai gali žaisti, kitus uždarykite ir, jei galite, užrankinkite.
Pavojingas vietas apsaugokite – laiptus galite apjuosti raudona dailia juosta su balionais ir prierašu, jog eiti negalima. Jei šventės vietoje turite dūžtančių, brangių daiktų geriau juos išneškite.
Svarbiausia pasirūpinkite veikla vaikams, apgalvokite žaidimus, pramogas, neleiskite jiems nuobodžiauti ir patiems galvoti, ką veikti.
Jei kažkuris vaikas ima pernelyg išdykauti ir neklausyti, pakvieskite jį atokiau nuo kitų vaikų ir paklauskite, ar jis jau nori išeiti, ar paprašyti jo tėvelių, kad parvežtų jį namo. Dažniausiai tai suveikia ir vaiko elgesys pasitaiso.
Dovanėlės svečiams atrodo kaip pinigų švaistymas nereikalingoms smulkmenoms ir saldumynams?
Ar yra kitokių alternatyvų?
Spalvoti pieštukai ar flomasteriai, spalvinimo lapai, pasakų knygelės, plastelinas – kainuoja nedaug, bet tikrai bus naudingi vaikams.
Jūsų vaikas nori keksiukų su riešutais, bet keletas svečių jiems alergiški?
Ką daryti, jei tarp svečių yra alergiškų vaikų?
Savo mažyliui riešutinius keksiukus iškepkite dieną prieš šventę ar po jos.
Alerginės reakcijos dažnai gali būti labai stiprios, o juk visi nori, kad vaikų gimtadieniai paliktų tik malonius prisiminimus.
O su kokiais iššūkiais susiduriate jūs? Kaip juos išsprendžiate? Parašykite komentare po šiuo įrašu!
Nuotraukos: www.bohovaikai.lt, www.pinterest.lt